A szerelő megérkezéséig okos trükk lehet, ha a csapról egy cérnát lógatunk le amin lefut a vízcsepp. Így nem fogunk megőrülni a folyamatos csöpögő hangtól.
Ennek a hibának a javítása a legtöbb esetben együtt jár a csaptelep cseréjével. Ha nagyon erősen csöpög egyszerűen zárjuk el a sarokszelepet vagy a csempeszepelet. Gömbfejes csaptelep esetében az okozhatja a hibát, hogy maga a gömbfej elöregedett, megkopott. Ilyenkor már a telepet sem lehet könnyen szétszedni. A kétgombos csapok esetében is ez a helyzet, a régi, elöregedett telepeket már ajánlatos lecserélni.
Abban az esetben, ha maga a csaptelep még nem annyira idős és elhasznált, hogy érthető legyen a csepegése, elsődlegesen arra törekszünk, hogy a meghibásodott alkatrészt lecseréljük.
Eldurrant felxibilis cső
Ha akkor durran el amikor otthon vagyunk, szerencsésnek mondhatjuk magunkat. Azonnal zárjuk el a sarokszelepet vagy akár a lakásba érkező fővezetéket, különben mindenünk elázhat s még az alsó szomszéd is kárát láthatja.
Ez gyakori hiba, aminek oka a kereskedelemben elterjed olcsó és gyenge minőségű felxibilis csövek. Ezeket nem árt három-négy évente lecserélni, ezzel megelőzhetjük a problémákat.
Folyamatoan szivárog a víz a WC-csészébe
Vegyük le a víztartály tetejét és mozgassuk meg a vízelzáró kart. Ez néha megtelik lerakodással és az emelkedő vízszint nem tudja a helyére tolni. Ugyanakkor húzzuk e párszor a wc-t, nem kizárt, hogy a leeresztőszelep alá került lerakódás. Ha ezek nem vezetnek eredményre – vagy rövid időn belül ismét előáll a probléma – kénytelenek leszünk kicserélni a teljes leeresztő vagy beömlőszelepet.
Eláztatjuk az alsó szomszédot
A legtöbb esetben a szennyvízelvezető a ludas, vélhetően szakszerűen szerelték be vagy olcsó anyagokat használtak. Ha zuhanytálcát használunk a felxibilis elvezető csöveknél kell keressük a probléma okát, kád esetén pedig a tömítők elfáradása okozhatja. A vízszerelő mester ezeket rövid időn belül meg tudja oldani, nem kell sokat halogatni.